בתי אבות סיעודיים

יש מצבים שההורים מבוגרים מצבם הרפואי מידרדר וקשה מאוד לטפל בהם בבית. גם אם טיפלתם בהם בבית עד עכשיו או לקחתם מטפלת באופן חלקי או מלא, לפעמים יש צורך בטיפול רצוף יותר מסביב לשעון. לפעמים צריך תנאים של בית חולים או של בתי אבות סיעודיים כדי לטפל בהורה שהפך להיות סיעודי . 

מה עושים שהורה הופך סיעודי וזקוק לשירות בתי אבות סיעודיים

כשהורה הופך סיעודי בני המשפחה המטפלת נמצאים בבעיה. יש הרבה שאלות שהם שואלים את עצמם לאיזה מוסד לשלוח את ההורה הסיעודי סיעודי רגיל או לבית אבות לתשושי נפש ,איך לממן את הטיפול הסיעודי של ההורים, איך לדעת שהמסגרת מחוץ לבית מתאימה להורה סיעודי וטובה לו. האם כדאי לפנות לרופא גריאטר שיבדוק את מצב ההורה יגיד אם יש צורך לשלוח את ההורה למוסד סיעודי .

להשלים עם כך שההורה עוזב את הבית

יש משפחות שקשה להם להשלים עם זה שהם צריכות לשלוח את ההוראה מבוגר לבית אבות
אבל אין ברירה כי יש סוגים של טיפול סיעודי מסביב לשעון בבית שהוא מאוד קשה יקר וכמעט אף אחד לא יכול להרשות לעצמו לתת טיפול סיעודי בבית, או שיש צורך במיכון רפואי שאין בבית.

איך נקבע מצב סיעודי?

מצב סיעודי של הורה אומר שההורה לא יכול לבצע מספר פעולות שונות בצורה עצמאית כמו למשל לאכול לבד להתלבש לבד ללכת לשירותים לבד ועוד פעולות שונות. רופא גריאטר יוכל להסביר לכם אם ההורים שלכם נמצא במצב סיעודי.יש מצבים בהם ניתן להביא עובד זר שיטפל בהורה סיעודי אבל יש מצבים רפואיים שבהם אי אפשר לקחת עובד זר וההורה חייב להיות במסגרת רפואית הוא כמו בית אבות סיעודי.

מוסדות סיעודיים ממשלתיים או מוסדות סיעודיים משרד הבריאות

 יש בתי אבות סיעודיים פרטיים ויש בתי אבות סיעודיים ממשלתיים גם בבתי אבות סיעודיים פרטיים ניתן לקבל השתתפות וסיוע בעלות של בית אבות כדאי להתייעץ עם עובדת סוציאלית שמטפלת במקרים של הורים סיעודיים. חשוב להתאים להורה סיעודי בית אבות סיעודי אשר מתאים לו ושהוא חש בו בנוח
אם אתם רואים שההורה לא מרוצה ולא מאושר בבית אבות מסוים כדאי לברר אולי צריך להעביר אותו למקום אחר שבו הוא ירגיש נוח יותר/בית אבות סיעודי הוא כמו בית להורה סיעודי חשוב שההורה סיעודי ירגיש בו נוח ובטוח, ויסכים להיות בו.

מוסדות סיעודיים בשרון וברחבי הארץ

משפחות רבות מחפשות מוסדות סיעודיים כפתרון לשהייה של ההורים המתבגרים. ההורים כבר לא יכולים לתפקד כתמול שלשום ואתם מנסים למצוא עבורם את מקום השהייה העונה על כל הצרכים שלהם.