מילון המונחים של "קוד פלוס"

כחלק מתהליך ההשמה של יקירכם בבית אבות או במוסד מתאים לו, בוודאי תתקלו במושגים ומונחים מקצועיים שתדרשו לתת עליהם את הדעת.
אנחנו ב"קוד פלוס" בחרנו לרכז ולפשט כמה מהם, בכדי לסייע לכם להבין את התהליך הצפוי.

קוד משרד הבריאות

"קוד משרד הבריאות" הינו סבסוד מלא או חלקי של הוצאות האשפוז של יקירכם בבית האבות או המוסד אליו הוא יועבר. "קוד משרד הבריאות" ניתן מטעם משרד הבריאות עבור משפחות אשר לא מסוגלות לעמוד בהוצאות האשפוז הנדרשות.

במקרים מסוימים בהם צריך להעביר את ההורה המבוגר במהירות ועדיין לא הופק עבורו "קוד משרד הבריאות", מוצעת עבורנו האפשרות להשתמש בטרום קוד: השתתפות ראשונית מופחתת של בני המשפחה בהוצאות האשפוז, עד להסדרת הסבסוד מטעם המדינה.

היועץ האישי של "קוד פלוס" יוכל להסביר לכם על הקריטריונים הנדרשים למימוש הזכות ל"קוד משרד הבריאות", ויעזור לכם לבצע את כל הבקשות וההכנות הנדרשות לשם כך.


רמת תפקוד של הקשיש

כחלק מהליווי האישי של היועץ מטעם "קוד פלוס", אנו נצטרך לבחון את הסטטוס של ההורה המבוגר.
קביעת רמת התפקוד שלו תסייע לנו להבין מהם הצרכים הרפואיים שלו ומהו הפתרון האידיאלי עבורו.
קיימות מספר רמות תפקוד:

קשיש עצמאי – קשיש אשר מסוגל לדאוג לעצמו לבד בחיי היומיום. במקרה זה נבחן פתרונות אשר יאפשרו לו להמשיך את שגרת חייו באופן עצמאי.

קשיש תשוש – קשיש אשר אינו מסוגל לדאוג לעצמו בחיי היומיום. זהו קשיש אשר צריך לקבל עזרה בפעולות הפשוטות ביותר, כמו להתקלח או לאכול לבד, ודורש עזרה סיעודית עבור צרכי היומיום.

קשיש סיעודי – קשיש אשר נעזר בכיסא גלגלים או בתמיכה של מטפל. ייתכן גם כי הקשיש הסיעודי יתקשה בשליטה על סוגריו, או יהיה בעל בעיות ראיה קשות עד לרמת עיוורון חלקי או מלא.

קשיש תשוש נפש – קשיש אשר אמנם מתנייד בצורה עצמאית או חלקית, אך נקבע כי הוא סובל ממחלת האלצהיימר או מדמנציה ולכן דורש פיקוח רפואי קבוע.

קשיש נכה נפש – קשיש עצמאי או תשוש אשר נקבע כי סובל מבעיה פסיכיאטרית. עם זאת נראה כי הוא אינו מסכן את עצמו או את סביבתו.

קשיש במצב סיעודי מורכב – קשיש הסובל ממצב רפואי חמור הדורש טיפול רפואי קבוע, כדוגמת טיפול בפצעי לחץ, דיאליזה או הנשמה.

הבנתם מה הסטטוס הרפואי של ההורה. מה הלאה?
צרו קשר לייעוץ והכוונה ממומחים בתחום לבחירת בית האבות המתאים לצורכי ההורה.