בתי אבות בראשון לציון

ההורים מתבגרים ומצב בריאותם כבר לא כזה שמאפשר להם להשאר בבית. אתם מנסים למצוא את המקום שיתן להם יחס חם וידאג לטיפול רפואי צמוד. בתי אבות בראשון לציון על שלל המחלקות החל מבתי אבות סיעודיים וכאלו לתשושי נפש בכל מיני דרגות ורמות נותנים מענה מלא לאוכלוסיה המתבגרת.

מתי הרגע לפנות לייעוץ בנושא הכניסה לבית האבות?

כשמתבגרים כבר מבינים שהגיע הזמן לפנות אל בית אבות. לא תמיד הילדים קרובים אלינו והמטפלת אולי איננה מספיקה לנו. אנשים בגיל בוגר זקוקים ליותר חברה, אוזן קשבת, טיפולים שוטפים לפי שעה ביום, אוכל טוב, פעילויות ועוד. באותו בית אבות יציעו לכם דברים רבים ודומים אתם צריכים לבחון את השוני בין בתי האבות על מנת לבחון את הכדאיות להצטרף לאותו בית אבות.

בתי אבות בראשון לציון – ראשית נבחן את המיקום:

לאורך השנים התפתחו לא מעט בתי אבות בכל אזור בעיר, כמו גם בערים ספציפיות. גם בראשון לציון התפתחו לא מעט בתי אבות כדי לתת מענה לעשרות אלפי התושבים המבוגרים בעיר ולמאות אלפי תושבים במרכז. הפרמטר הראשון שאתם רוצים לבחון הוא המיקום של בית האבות שלכם כדי שיהיה קרוב למשפחה שתוכל לבקר אתכם.

תשתיות המקום:

ישנם בתי אבות בעלי שטח קטן או פחות מפותחים אשר מציעים חדרים קטנים ולא נינוחים יותר מדי ועל כן גם פחות רלוונטיים עבור הקשישים המודרניים יותר המחפשים חדרים מרווחים ונעימים ואירוח יוקרתי ומיוחד יותר. הם רוצים להרגיש נוח, להרגיש תחושה של בית וגם ככה המעבר למסגרת וויתור על החיים הפרטיים שהתרגלו אליהם היא לא פשוטה עבורם.

טיפולים רפואיים:

דבר נוסף שכדאי לבדוק הוא את הרופאים במקום ואת הסמכתם. אחיות, מטפלות ומהי הזמינות של כולם עבור הדיירים. כמו כן כיצד עובד עניין הארוחות, מתן תרופות ועוד. מה לגבי הנגשת המקום מבחינת תנועה, הליכה וניידות ממקום למקום ולבסוף גם תרצו לבדוק מתקני חירום, רמה טכנולוגית של מכשירים רפואיים ועוד.

בתי אבות בראשון לציון – מה בנוגע לתשלום הילדים?

הנושא הכלכלי הינו חלק מרכזי בהחלטה ובבחירת בית האבות להורה. אנחנו מעדיפים שההורה ישאר בסביבה המוכרת לו ואם הוא מתגורר בראשון לציון סביר להניח שנרצה למצוא לו מקום מאחד מבין בתי אבות בראשון לציון. אבל האם גם תקציבית נוכל לעמוד בכך?
כדי להבין את אפשרויות המימון לשהות ההורה בבית האבות תצטרכו להמציא מסמכים המעידים על ההכנסות של ההורים ושל הילדים. כך בבחינת קוד משרד הבריאות תוכלו לקבל את המענה לגובה המימון לו זקוק ההורה שלכם.