חשוב לדעת

בעמוד זה ריכזנו עבורכם את התשובות לבעיות הנפוצות איתן מתמודדות המשפחות, כאשר הן פונות לטיפול במציאת בית אבות להורה

מתי ומדוע מגיע הזמן הנכון למעבר לבית אבות?

מגיע הרגע בחייו של ההורה שלנו שבו כדי לשמור על סטטוס קוו רפואי, אנו חייבים להשתמש בשירותים של בית האבות.
הסיבות המרכזיות יהיו בריאותיות, חברתיות ובנוסף גם גאוגרפיות ולמעשה ישמשו פתרון שיהווה בכללותו בטחון, בהמשך החיים התקין של ההורה.

מדוע לעזוב לבית חדש(בית האבות)?

אף אחד לא היה רוצה לעזוב את ביתו ובכל זאת מגיע העת בה פיזית ונפשית מסוכן להשאיר את ההורה בבית .
מעבר לכך שבני המשפחה פוגעים באורח החיים התקין בניסיון לדאוג להורה הם אינם יכולים לספק לו את הנדרש בכדי לשמור על הסטטוס קוו הבריאותי שלו – שבמצב "סעודי" או "תשוש נפש" מצריך סדרה של בדיקות פעילויות וטיפול ומעקב תרופתי שאותם רק מסגרת מסודרת של סידור מוסדי יכולה לתת,אסור לכם בני המשפחה לחשוב שמטפל סעודי בבית הוא התחליף הראוי שכן הוא חסר את ההכשרה הידע או היכולת המתאימה לעמוד בתנאים המפורטים הנל.

כמה זמן ייקח תהליך המעבר למוסד סעודי(בית אבות)?

כל אדם הוא עולם ומלואו לכן קשה להעריך את פרק הזמן שייקח כדי לעבור לבית אבות סעודי , מעבר להבנת המשפחה את התהליך שיכול להיות מורכב במקרים מסוימים , אין תחליף לשימוש ביועץ אישי שיקל עליכם בני המשפחה בהבנת התהליך דרך בחירת המקום ועד קבלת הסבסוד מהמדינה (קוד משרד הבריאות) לפי הצורך ומה שבטוח יחסוך לכם עלויות מיותרות ויקצר את זמן ההליך.

שירות חינם עם "קוד פלוס -דואגים להורים" , איך זה יתכן?

אצלנו ב"קוד פלוס -דואגים להורים" -עיקר ההתנהלות היא מול בתי האבות ובכלל החוק בישראל אינו מאפשר
קבלת תשלום לכן ב"קוד פלוס -דואגים להורים" השירות ניתן בחינם ובניגוד לחברות התיווך אנו נלווה אתכם לאורך התהליך מתחילתו דרך הבחירה והכניסה למוסד אותו תבחרו בעצתנו ועד קבלת קוד משרד הבריאות.

קוד משרד הבריאות - מה זה ואיך מטפלים בנושא?

"קוד משרד הבריאות" הוא אישור כי המדינה תשתתף בעלויות השהות במוסד סיעודי המתאים למצבו הבריאותי של יקירכם. את קוד משרד הבריאות תוכלו לקבל מטעם משרד הבריאות, ובאמצעותו לממש את זכותכם לסיוע כספי מהמדינה – מימון חלקי או מלא בהוצאות האשפוז.

טרום קוד - מה המשמעות בתהליך הבדיקה שלנו מול בתי האבות?

"טרום קוד" הוא תעריף מוזל אותו בית האבות מקציב לכם למשך חודשיים על מנת שתוכלו לקלוט את יקיריכם בבית האבות מידית לפי בחירתכם ועד קבלת "קוד משרד הבריאות" התעריף משתנה ממוסד למוסד, לכן היועץ שלנו ב"קוד פלוס-דואגים להורים" , ידאג למצוא לכם תעריף שיהלום את יכולתכם – אנחנו איתכם